KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16066288
nr 1606 6288
Oddmar Björklund
(1907-1997), Sverige
Oljemålning, Flodlandskap med by. Signerad. Olja på duk, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 52x70 cm
Kondition: krackeleringar
Oddmar Björklund, svensk bildkonstnär född 1907 i Stockholm, död 1997.
Utrop:
600 kr
måndag 18 mars 2024
kl 18:54:08
Oddmar Björklund
Läs mer om Oddmar Björklund